Geoblog.pl    angel    Podróże    Nordkapp zimą    Co. My nie pojedziemy?!!!

Co. My nie pojedziemy?!!!

Finlandia
Finlandia, Lapua

Dziś wstaliśmy trochę wcześniej niż wczoraj. Zjedliśmy śnadanie i poszliśmy do okulisty zobaczyć jak tam nasz Dłubkolot. Okazało się, że stoi już uleczony i ma zgaśnięte oczy. Ucieszyła nas ta wiadomość. Jeszcze bardziej ucieszyła nas wiadomość ile mamy zapłacić. Pan okulista zażyczył sobie tylko 20 Euro (spodziewaliśmy się ok. 60). Wzięliśmy rachunek może po przyjeździe odzyskamy kasę z ubezpieczenia. Potem pojechaliśmy do supermarketu zakupić jakieś suveniry. Te już dotrą do końca podróży. :) (Mam nadzieję). Po drodze podziwialiśmy drewniane domy Finów. W tym śniegu wyglądają rewelacyjne. A najlepsze były konie. Cały czas hasały sobie a gdy zatrzymaliśmy się to się do nas twarzami :) obróciły jakby czekały na zdjęcie. No to im zrobiłem fotkę. Napoiliśmy też Dłubkolota. Pisząc tą wiadomość jemy sobie obiad. Potem się spakujemy i o 22.00 wyruszamy dalej.
"Show must go on".

Suveniry - 40 Euro
Paliwo - 40 Euro
Inne dodatkowe jedzenie - 10 Euro
3 piwa w barze - 20 Euro

Pozdrowienia dla A. M. O. P. W.

magdah
magdah - 2010-01-14 19:59
Muminki w zimie nieczynne bo chyba śpią... Bardzo pouczający blog. W każdym razie już wiem, jak przygotować się do zimowej podróży.Pozdrowienia dla Dłubkolota

Ola K
Ola K - 2010-01-15 16:31
Gdzie tam będziesz alkoholowe suveniry wiózł tyle kilometrów! Jeszcze się zbiją! I Dłubkolot więcej spali przy większym obciążeniu! Kompletnie nieekonomicznie myślicie! Bawta się :D

AgaMichu
AgaMichu - 2010-01-15 17:51
cóż za piękna czarna strzała;>

angel
angel - 2010-01-15 20:14
Cieszę się, że ktoś może skorzystać z moich opisów gdyż jak się przygotowywaliśmy to naprawdę ciężko było znaleźć konkretne informacje

beatrycja
beatrycja - 2010-01-15 21:00
juppii! zdjęcie z konikami, to się wpisać muszę :p ale tej Buki to naprawdę żal... ale wyobraź sobie coby było gdyby muminkowe muzeum było tam, gdzie docelowo jedziecie (na górze czyli...) i na miejscu by się okazało, że zamknięte...

angel
Michał Anioł