Geoblog.pl    angel    Podróże    Que hora es?    Aguas Calientes
2016

Aguas Calientes

Peru
Peru, Aguas Calientes

Zbliżamy się do celu naszej podróży czyli do Machu Picchu, ale żeby tam dotrzeć musieliśmy najpierw się wykąpać w termach a następnie szliśmy wzdłuż torów kilka godzin aby dojść do miasteczka Aguas Calentes. Można było jechać pociągiem ale pociąg dla lokalsów kosztuje 10 soli czyli ok. 12 zł a dla turystów 35 dolarów. Poszliśmy więc na nogach przez kilka mostów oraz dżunglę. W środku dżungli przy torach można było wypić świeży sok z mango a nawet trzech chopaków wystawiło butle z gazem i sprzedawali naleśniki. W ŚRODKU DŻUNGLI. A, zapomniałem. Rano jeszcze przez wyjściem kąpaliśmy się w gorących źródłach. Ups, miałem o tym nie pisać bo zimno i pada. Kończąc dzisiejszy wpis, zamieszczał zdjęcia dla koneserów :). Rano o 4.40 wychodzimy na Machu.

tylko nie stłucz!
tylko nie stłucz! - 2016-11-02 11:29
Hahaha przepust najlepszy! Może dobrze, że poszliście na piechotę...
A zacząłeś relację tak, jakbyście musieli dokonać różnych rytuałów, żeby Was do maczu pikczu dopuścili :P

Małgorzata - 2016-11-02 12:18
Hej, jak to? przecież w gorących źródłach najfajniej jest kąpać się przy minus 20-tu. Z tymi naleśnikami to dobry pomysł na biznes na trasie np. do Morskiego Oka (bo tam zawsze tłumy). Pozdrawiam.

Angel
Angel - 2016-11-02 12:31
W Polsce nie da rady, ZUSy, pozwolenia, paragont, zawistni ludzie

Bogdan z ...krzesła
Bogdan z ...krzesła - 2016-11-02 13:50
Przyszły właściciel kubka ma rację, że słuszna była decyzja z tym marszem, zamiast przejażdżki ciufą. I nie chodzi o zaoszczędzone $, a o to, co widzieliście po drodze.
I przestań już fotografować te tory, zboczeńcu jeden! ;)

Angel
Angel - 2016-11-02 14:41
Bogdan, jakby co to inwentarkę już mamy. To było tylko ten jeden raz. W sumie to wszyscy się ze mnie śmiało bo na telefonie z tej podróży mam tylko tory, ale normalnym aparatem robiłem też zdjęcia normalne, np. mam zdjęcie kolibra

Małgorzata - 2016-11-02 21:39
Hej, no to fajnie, pooglądaliśmy sobie zdjątka i to tyle pięknych widoków, architektury, ludzi.... Michał pasjonat torownik, Kasia pasjonat ptasznik:-) Nie zajumali Ci aparatu? Zdjęcie kolibra masz, czy miałeś? W Sandomierzu deszcz. Pozdrawiam.

Yggr
Yggr - 2016-11-05 16:08
Wincyj torów! Wincyj!

Małgorzata - 2016-11-05 19:40
Cześć, nie przesadzaj z tymi torami, weź lepiej przepis na naleśniki! Pozdrawiam.

angel
Michał Anioł